En iyi teknoloji çözüm ortağınız

E-Fatura

ELEKTRONİK FATURA (E-FATURA) UYGULAMASI NEDİR?

E-Fatura mükellefleri arasında oluşturulan faturaların dijital ortamda portal yöntemi üzerinden iletilmesi ve dijital ortamda saklanması sistemi e-Fatura sistemidir. E-Fatura’nın 433 Sıra No’lu VUK Genel Tebliğine göre normal faturadan tek farkı sizi kağıt masrafından kurtarması ve işlemlerinizi daha hızlı bir şekilde yapmanızı sağlamasıdır

ELEKTRONİK FATURA (E-FATURA) UYGULAMASI NEDİR?

 

e-Fatura mükellefleri arasında oluşturulan faturaların dijital ortamda portal yöntemi üzerinden iletilmesi ve dijital ortamda saklanması sistemi e-Fatura sistemidir. .

e-Fatura’nın 433 Sıra No’lu VUK Genel Tebliğine göre normal faturadan tek farkı sizi kağıt masrafından kurtarması ve işlemlerinizi daha hızlı bir şekilde yapmanızı sağlamasıdır

e-Fatura’ya tabi mükellefler elektronik belgelerini kendilerine ait bir bilgi işlem sisteminde saklayabilirler, ya da GİB’în izin vermiş olduğu Özel Entegratörlerden saklama ve fatura iletme hizmeti alabilirler

Elektronik faturalar işletmelere ait mali mühürün doğruluk ve geçerlilik kontrolünün elektronik ortamda yapılabilecek olması sebebi ile yalnızca dijital ortamda oluşturulabilirler ve saklanabilirler.

e-Fatura programı ile faturaların kağıt olarak saklanmasının hiç bir geçerliliği yoktur.

GİB Özel Entegratörü olarak Kullanıcılarımızın İsteklerine Özel Olarak Hazırladığımız e-Fatura Programı’nın Avantajları

 Vega e-Fatura sistemi sayesinde kağıt kaybolması, toner masrafı ve zaman kaybı gibi günümüzde işletmelerin en büyük sorunlarına son verebilirsiniz.
 Vega e-Fatura programı ile cep telefonu, tablet gibi taşınabilir cihazlar ile internetin olduğu her yerden faturalarınızı takip edebilir, hatta istediğiniz anda fatura kesebilirsiniz.
 VegaGrup Yazılım GİB özel entegratörlük izni ile fatura saklama işini sizin yerinize yapar.
 Vega e-Fatura hizmeti gelişmiş kontrol sistemi sayesinde firmaların e-Fatura mükellefiyetini anında sorgular ve cari hesaplar ile ilişkilendirebilir.
 Vega e-Fatura bağımsız platform yöntemi sayesinde diğer programlar ile uyumlu çalışabilir.
 Vega e-Fatura programı gelen faturalarınızı otomatik olarak programa aktarır, böylece sizi manuel fatura işleme derdinden ve zaman kaybından kurtarır.Masraflarınızı yarı yarıya azaltır.
 E-Fatura programı gelen faturalarınızı irsaliye’ler ile ilişkilendirerek mükerrer kayıt riskini ortadan kaldırır.
 E-Fatura Özel Entegratör güvencemizle faturalarınızı saklama derdinden siz de kurtulun , biz sizin yerinize muhafaza ediyoruz.

ShentaWp Ayar

E-İmza Başvuru Merkezi

Anında Teslim , Yerinde Başvuru imkanı !